Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WIDMO BANKRUCTWA USA SIĘ ODDALA

ADMINISTRACJA USA
foto: pixabay.com

Dolar się umacnia po tym jak wymęczony kompromis w sprawie podniesienia limitu zadłużenia USA przeszedł pierwszy poważny test. Ustawa została zatwierdzona przez trzynastoosobową komisję regulaminową Izby Reprezentantów stosunkiem głosów 7-6.

Kluczowy głos republikański należał do kongresmana Tom’a Massie’go, poparł on ustawę w ostatnim momencie, krótko po tym, jak dwóch innych konserwatystów powiedziało, że planują głosować przeciwko niej.

Głosowanie jawne w Kongresie nad ustawą o odpowiedzialności fiskalnej planowane jest na dzisiaj około 02:30 w nocy czasu polskiego.

CZYTAJ TEŻ: NIEMRAWA WALL STREET PO MEMORIAL DAY

Na krótko przed zatwierdzeniem projektu przez komisję regulaminową bezpartyjne Kongresowe Biuro Budżetowe opublikowało swoją ocenę wpływu ustawy na dług federalny i deficyty. Biuro oszacowało, że gdyby ustawa została „uchwalona, ​​a środki podlegające ograniczeniom” zostały przeprowadzone zgodnie z planem, „deficyty budżetowe zostałyby zmniejszone o około 1,5 biliona dolarów” w ciągu następnej dekady.

Ustawodawstwo jest wynikiem porozumienia wypracowanego przez przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego i prezydenta Joe Bidena w celu ograniczenia federalnych wydatków podstawowych na dwa lata w zamian za głosy Republikanów w celu podniesienia pułapu zadłużenia poza przyszłoroczne wybory i do 2025 r.

We wtorek blok ponad 20 konserwatywnych republikanów ogłosił, że sprzeciwi się kompromisowej umowie. Oskarżyli McCarthy’ego o poddanie się Białemu Domowi w zamian za „kosmetyczne” poprawki w polityce, a nie obiecaną transformacyjną zmianę.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.