Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

WIBOR NAJWYŻEJ OD 18 LAT

WIBOR najwyżej od blisko 18 lat.
Po ostatniej ubiegłotygodniowej podwyżce stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego międzybankowa stawka WIBOR 6M czyli oprocentowanie po jakim banki pożyczają sobie pieniądze przebiła poziom 7 proc. i wynosi obecnie 7,03 proc.

WIBOR NAJWYŻEJ OD 18 LAT

Ostatni raz taki poziom tej stawki widzieliśmy we wrześniu 2004 roku.
Stawka WIBOR ma znaczenie nie tylko dla banków, ale rzeszy ich klientów. To właśnie o 6-cio lub 3-miesięczny WIBOR oparte jest oprocentowanie większości złotowych kredytów hipotecznych na polskim rynku.
Od przyszłego roku oprocentowanie kredytów ma być oparte o nowy wskaźnik opracowywany przez spółkę GPW Benchmark, który w bardziej rzeczywisty ma oddawać koszt pieniądza na rynku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wakacje kredytowe były chyba hasłem, które najmocniej kosztowo obciążyło wyniki banków w 2022 roku. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bożeną Graczyk,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kolejnym zwrocie w sprawie pozwów „wiborowych” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Sebastianem Frejowskim z kancelarii Frejowski i Wspólnicy.

KREDYTY

WIBOR 3M i 6M spadają - ten pierwszy jest już na poziomie poniżej 7%.

FINANSE OSOBISTE

Choinkowy prezent dla zadłużonych - i to niezależnie od waluty. Frank i euro są najtańsze od połowy tego roku. A stawki WIBOR wreszcie pozwolą...

%d bloggers like this: