Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

WIBOR 6M NAJWYŻEJ OD 18 LAT

WIBOR 6M czyli stawka po jakiej na rynku banki pożyczają sobie pieniądze wzrosła do najwyższego poziomu od blisko 18 lat i wynosi już 7,05 proc.

WIBOR 6M NAJWYŻEJ OD 18 LAT

Ostatni raz taki poziom tej stawki widzieliśmy we wrześniu 2004 roku.
Stawka WIBOR ma znaczenie nie tylko dla banków, ale rzeszy ich klientów. To właśnie o 6-cio lub 3-miesięczny WIBOR oparte jest oprocentowanie większości złotowych kredytów hipotecznych na polskim rynku.
Od przyszłego roku oprocentowanie kredytów ma być oparte o nowy wskaźnik opracowywany przez spółkę GPW Benchmark, który w bardziej rzeczywisty ma oddawać koszt pieniądza na rynku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

KNF broni WIBORu. Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego tezy o manipulowaniu wskaźnikiem, od którego bezpośrednio zależy wysokość większości złotowych kredytów w Polsce - jest nieuzasadniona.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym dlaczego WIRON jest lepszy od WIBOR-u i czy na pewno, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z profesorem Marianem Nogą z WSB we...

POLSKA

Być może sądy zdecydują, czy WIBOR to ustawka?

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

%d bloggers like this: