Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WĘGRY

WĘGRZY ZNOWU TNĄ STOPY

Polska Rada Polityki Pieniężnej wstrzymuje się na razie z kolejnymi obniżkami stóp procentowych, na taki krok zdecydowali się natomiast Węgrzy.

INFLACJA NA WĘGRZECH
foto: pexels.com

Narodowy Bank Węgier obniżył dziś stopę referencyjną o 75 pb. do poziomu 11,50 proc. To już druga z rzędu obniżka stóp procentowych nad Dunajem – miesiąc wcześniej tamtejszy bank centralny zdecydował się cięcie stóp również o 75 punktów bazowych.

Obniżki stóp to reakcja na ostatni odczyt inflacji. W październiku Węgrzy, jako ostatni kraj w całej Unii Europejskiej mogli się pochwalić spadkiem inflacji do poziomu jednocyfrowego – ceny towarów i usług wzrosły w październiku o dokładnie 9,89 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d