Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

WĘGRY WETUJĄ 6. PAKIET SANKCJI

Węgry wetują 6. pakiet sankcji unijnych – to nagły zwrot Budapesztu.

WĘGIERSKIE STOPY PROCENTOWE

Piwot Węgier w sprawie 6 pakietu unijnych sankcji. Budapeszt wycofał się z porozumienia zawartego 2 dni temu na unijnym szczycie i domaga się m.in. usunięcia z listy osób sankcjonowanych patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla – pisze Reuters.

Zaskakujący zwrot ws. wdrożenia 6 pakietu sankcji nastąpił wczoraj wieczorem podczas spotkania unijnych komisarzy. Jak informują media powołujące się na osoby, które brały udział w spotkaniu, zatwierdzone wcześniej porozumienie zostało wstrzymane, a kością niezgody są sankcje nałożone na patriarchę Cyryla, ale nie tylko. Węgry miały wczoraj także zgłosić zastrzeżenia do treści zapisów 6 pakietu unijnych sankcji na Rosję. Dziś w Luksemburgu rozmowy mają być kontynuowane.

CZYTAJ TEŻ: HOLANDIA ODCIĘTA OD GAZU Z ROSJI

A zdaniem analityków Goldman Sachs przyjęcie przez unijne kraje i wdrożenie 6 pakietu sankcji w tym embarga na rosyjską ropę może sprowokować Rosję do wstrzymania dostaw gazu do Niemiec i do Włoch. Według analityków natychmiastowe wstrzymanie dostaw najprawdopodobniej doprowadziłoby do recesji w obu krajach i o co najmniej 2% obniżyłoby wzrost gospodarczy w całej strefie euro.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WĘGRY WETUJĄ 6. PAKIET SANKCJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: