Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

WĘGRY STOPY KREDYTÓW HIPOTECZNYCH ZAMROŻONE

Od 1 stycznia do połowy przyszłego roku Węgrzy zamrożą stopy proc. kredytów hipotecznych na poziomie z października- zdecydował rząd. Rząd w ten sposób chce ulżyć kredytobiorcom, których raty rosną co miesiąc. To skutek decyzji Narodowego Banku Węgier, który by przeciwdziałać inflacji od czerwca zdecydował się podnieść stopy już 7 razy. Stopa referencyjna wynosi obecnie 2.4%

WĘGRY STOPY KREDYTÓW HIPOTECZNYCH ZAMROŻONE

Jak tłumaczył w opublikowanym wczoraj na Facebooku oświadczeniu Viktor Orban, po podwyżce płacy minimalnej, emerytur, wprowadzeniu dopłat do energii oraz zamrożeniu cen paliw, przyszedł czas na zamrożenie odsetek od kredytów hipotecznych na poziomie z października tego roku.

STOPY KREDYTÓW HIPOTECZNYCH – WĘGRY

Decyzja wejdzie w życie od stycznia, a kredytobiorcy ulgę w spłacaniu kredytu odczują w lutowej racie kredytowej. Po tej zapowiedzi kurs największego komercyjnego banku na Węgrzech OTP Banku spadał o ponad 7 i pół procent.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W grudniu 2021 roku wartość zapytań o kredyt była rekordowa - informuje BIK.

POLSKA

Czwarta podwyżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej to nieuchronna podwyżka rat kredytów dla klientów indywidualnych.

KREDYTY

Wszyscy ostrzegali, że stopa procentowa wzrośnie - to jeden z tematów rozmowy BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem ZBP.

FX

Co zamiast LIBORu? 1 stycznia 2022 roku LIBOR - najważniejszy światowy instrument finansowy odchodzi do przeszłości. Pogrążyły go grzechy bankierów sprzed 10 lat.