Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WĘGLA BRAKUJE, A JSW ZMNIEJSZA WYDOBYCIE

Węgla brakuje, a JSW zmniejsza wydobycie. Spada produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. tak wynika z informacji opublikowanych przez spółkę, już po zamknięciu notowań na warszawskiej giełdzie.

SPADEK WYDOBYCIA WĘGLA
foto: pixabay.com

Produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła w czwartym kwartale 2022 roku 700 tysięcy ton i była niża o ponad 11 proc w porównaniu do trzeciego kwartału.
Z kolei rok do roku produkcja węgla energetycznego spadła o 14 proc.

Lepiej sytuacja wygląda z węglem koksowym, którego produkcja w czwartym kwartale wyniosła ponad 2.7 mln ton i była niemal identyczna, jak w czwartym kwartale 2021 roku.

Spółka podała też informacje na temat sprzedaży. A ta spada.
Ogólnie w czwartym kwartale JSW sprzedała ponad 3.2 mln ton tego surowca co oznacza spadek o ponad 13 proc. w skali roku.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WĘGLA BRAKUJE, A JSW ZMNIEJSZA WYDOBYCIE

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Mamy pierwsze rozczarowanie tegorocznego sezonu wyników na GPW. Już po środowej sesji rynkowy broker, spółka XTB podała że w ostatnim kwartale 2022 roku zarobiła...

GOSPODARKA

Santander chce wyemitować obligacje o wartości 5 mld zł. Santander podał, że obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, której wysokość zostanie ustalona w...

GPW

Millennium na czele mWIG40 po świetnych wynikach. Kurs banku rósł o 9.30 o 4.5 procent - dodając do wczorajszej kapitalizacji dokładnie tyle, ile bank...

GPW

Alumetal zwiększył zyski o 78% rok do roku do ponad 56 milionów złotych znormalizowanedgo zysku netto- podała firma publikując wstępne wyniki.

%d bloggers like this: