Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

WĘGIERSKIE STOPY BEZ ZMIAN

Węgierskie stopy procentowe nadal na poziomie 13%.

WĘGIERSKIE STOPY
foto: pexels.com

Mimo rekordowo wysokiej inflacji Węgierski Bank Centralny nie zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych. Koszt pieniądza nad Dunajem pozostaje tym samym od września na poziomie 13 procent.

To drugie z rzędu posiedzenie, na którym stopy procentowe na Węgrzech pozostały bez zmian. Tymczasem inflacja konsumencka na Węgrzech jest najwyższa od ćwierćwiecza. Ceny towarów i usług w ujęciu rocznym skoczyły w październiku o 21,1 proc.

CZYTAJ TEŻ: W NIEMCZECH SPADŁA INFLACJA PPI

Z sięgającą ponad 21 proc. inflacją konsumencką Węgrzy wysunęli się tym samym przed Polskę i Czechy jeśli chodzi o wzrost cen. Węgrzy mają też zdecydowanie najwyższe stopy procentowe w regionie. Główna stopa referencyjna wynosi 13 proc., wobec 7 w Czechach i 6,75 w Polsce.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WĘGIERSKIE STOPY BEZ ZMIAN

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku dynamiki wzrostu inflacji i czy jest się z czego cieszyć rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Aleksandrą Świątkowską, ekonomistką BOŚ Banku i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że rząd wpisuje związki zawodowe na listę wrażliwych a MŚP nie mówił w rozmowie z Natalią Gorzelnik minister Adam Abramowicz, rzecznik małych...

WYDARZENIA

O tym jakie wyzwania stoją przed samorządami w kontekście ich zrównoważonego rozwoju rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Walewskim, głównym ekonomistą BGK.

%d bloggers like this: