Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

WĘGIERSKI IMPAS W SPRAWIE SANKCJI NA ROSJĘ

WĘGIERSKI IMPAS W SPRAWIE SANKCJI NA ROSJĘ

Przyjęcie 11. pakietu sankcji UE wobec Rosji przeciąga się. Kością niezgody jest największy węgierski bank OTP, który przez Ukraińców został wpisany na listę międzynarodowych sponsorów wojny. Jak pisze serwis Politico, Budapeszt negocjacje w sprawie kolejnych sankcji na Rosję oraz kwestię pomocy dla Kijowa uzależnia od usunięcia OTP z tej listy.

Przypomnijmy, że na początku maja Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji dodała węgierski bank OTP do listy międzynarodowych sponsorów wojny. Decyzja była odpowiedzią na kontynuowanie działalności banku w Rosji.

Głównym orędownikiem nowych sankcji jest Polska, która proponuje m.in. nałożenie dalszych sankcji na energetykę, zakaz importu diamentów z Rosji, zakaz świadczenia usług teleinformatycznych podmiotom z Federacji Rosyjskiej oraz zaostrzenie przepisów kontroli eksportu towarów i technologii podwójnego zastosowania.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.