Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

WEDŁUG MINISTERSTWA KLIMATU SĄ PIENIĄDZE NA DODATEK WĘGLOWY

Są pieniądze na dodatek węglowy – zapewnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

DODATEK WĘGLOWY
foto: pixabay.com

Rusza sezon grzewczy i jak zapewnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska Polacy ubiegający się o dodatek węglowy mogą spodziewać się w najbliższym czasie wpłat na swoje konta.

Jak zapewnia resort klimatu środki na ten cel zostały już przekazane wojewodom. Pierwsza transza środków na dodatek węglowy wynosi 9,5 mld zł. Pieniądze będą przesyłane do gmin niezwłocznie po ich zaksięgowaniu na kontach urzędów wojewódzkich. Samorządy muszą teraz uruchomić procedury, mające na celu jak najszybszą dystrybucję pieniędzy. „Apelujemy do samorządów o ich sprawną dystrybucję” – podało wczoraj na swojej stronie internetowej Ministerstwo Klimatu.

CZYTAJ TEŻ: GMINY W OCZEKIWANIU NA DODATEK WĘGLOWY (ROZMOWA)

Jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3000 zł to kwota, jaką otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Ci którzy nie złożyli jeszcze wniosków o dodatek węglowy mogą to zrobić do 30 listopada tego roku.

Ostatnia nowelizacja przepisów wydłużyła czas na przekazanie środków wnioskującym z 30 dni do 60 dni od daty złożenia wniosku. Oznacza to że ci, którzy złożą je obecnie, pieniądze mogą otrzymać dopiero pod koniec listopada.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WEDŁUG MINISTERSTWA KLIMATU SĄ PIENIĄDZE NA DODATEK WĘGLOWY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

POLSKA

"Plan Zdzisława zrealizowany" - tak Leszek Czarnecki skomentował przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: