Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

WCIĄŻ DOBRE DANE Z PRZEMYSŁU

Nadal dobre dane z przemysłu. Produkcja sprzedana przemysłu – jak nazywa tę kategorię GUS – wzrosła w lipcu o 7,6 proc. rdr.

DOBRE DANE Z PRZEMYSŁU
Źródło: Kateryna Babaieva, Pexels
DOBRE DANE Z PRZEMYSŁU
Nadal dobre dane z przemysłu.

Spore zamieszanie w gusowskich danych o produkcji przemysłowej. W lipcu wzrosła rok do roku, ale silnie spadła miesiąc do miesiąca. Natomiast po odsezonowaniu wzrosła i to w obu wariantach.

Dobre dane z przemysłu – ale spadek miesiąc do miesiąca

Produkcja sprzedana przemysłu – jak nazywa tę kategorię GUS – wzrosła w lipcu o 7,6 proc. rdr. Ale z porównaniu z poprzednim miesiącem spadła i to aż o 6.5 procent. Te same wartości statystyczne, oczyszczone z czynników sezonowych wykazały już wzrosty. I tak, produkcja przemysłowa w lipcu miała wzrosnąć o 10.2% w ujęciu rocznym,

CZYTAJ TEŻ: BĘDZIE RECESJA CZY NIE BĘDZIE? OTO CO WIDAĆ Z FATALNEGO ODCZYTU PKB

Największy wzrost odnotowano w wydobyciu węgla kamiennego i brunatnego – o 45 proc., w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 20 i pół proc., maszyn i urządzeń – o 19,0 proc. Spadek produkcji, w porównaniu z lipcem ub. roku, wystąpił w 8 działach, m.in. w produkcji metali – o 9 proc., mebli – o 7,5 proc.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WCIĄŻ DOBRE DANE Z PRZEMYSŁU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: