Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

WCIĄŻ BEZ POROZUMIENIA WS. TUROWA

Kolejny polski projekt umowy w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów jest nie do zaakceptowania dla strony czeskiej – Napisała w mediach społecznościowych rzeczniczka Ministerstwa Środowiska Petra Roubčíková.

Roubíčková stwierdziła, że nowa propozycja jest nie do przyjęcia zarówno dla obecnego kierownictwa Ministerstwa Środowiska, jak i Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz przedstawicieli Kraju Libereckiego, którzy również uczestniczą w negocjacjach umowy.

Na początku października negocjacje zostały zawieszone ze względu na odmienne poglądy obu stron na czas trwania umowy. Spotkanie zostało wznowione 5 listopada, kiedy do Pragi przybyła nowa polska minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Jednak podobnie jak jej poprzednikowi Michałowi Kurtyce nie udało się wynegocjować porozumienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

O nowych restrykcjach w Niemczech dla niezaszczepionych w związku z rosnącą liczbą zakażeń zadecydowała podczas posiedzenia Niższa Izba parlamentu.

UE

Narodowy Bank Czech piąty raz z rzędu podniósł stopy procentowe. Sama podwyżka nie jest niespodzianką, ale jej skala już tak.

COVID

Od dziś przez miesiąc obowiązuje lockdown na Łotwie. Nie działają szkoły, sklepy oraz restauracje. Od 20-tej do 5-tej rano obowiązuje też godzina policyjna. Wszystko...

UE

Czeski rząd znosi VAT od energii elektrycznej. Jak poinformował premier Czech Andrej Babisz, rząd jest gotowy do czasowego zniesienia tego podatku dla gospodarstw domowych....