Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

WCIĄŻ BEZ POROZUMIENIA WS. TUROWA

Kolejny polski projekt umowy w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów jest nie do zaakceptowania dla strony czeskiej – Napisała w mediach społecznościowych rzeczniczka Ministerstwa Środowiska Petra Roubčíková.

WCIĄŻ BEZ POROZUMIENIA WS. TUROWA

Roubíčková stwierdziła, że nowa propozycja jest nie do przyjęcia zarówno dla obecnego kierownictwa Ministerstwa Środowiska, jak i Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz przedstawicieli Kraju Libereckiego, którzy również uczestniczą w negocjacjach umowy.

Na początku października negocjacje zostały zawieszone ze względu na odmienne poglądy obu stron na czas trwania umowy. Spotkanie zostało wznowione 5 listopada, kiedy do Pragi przybyła nowa polska minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Jednak podobnie jak jej poprzednikowi Michałowi Kurtyce nie udało się wynegocjować porozumienia.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WCIĄŻ BEZ POROZUMIENIA WS. TUROWA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Rekordowa inflacja w Czechach wyniosła w marcu 12.7%.

POLSKA

Dziś Sejm zajmie się rządowym projektem zakładającym wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla do Polski.

WIEDZA

Około pół miliarda złotych kosztowała nas afera z Turowem. Czy to dużo? Na pewno. W 1339 roku międzynarodowy Trybunał zasądził od Krzyżaków na rzecz...

BIZNES I POLITYKA

45 milionów euro odszkodowania za Turów już na koncie czeskiego rządu. Polska spieszy się, żeby Czesi jak najszybciej wycofali skargę z TSUE. Co oznacza,...

%d bloggers like this: