Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

„WCHODZIMY W NOWY OBSZAR BIZNESU”. MACIEJ GÓRSKI O PHOTON ENERGY

Photon Energy holenderska spółka – globalny dostawca energii słonecznej – notowana m.in. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przez ostatni rok spółka urosła prawie 88 procent. Trzymiesięczna średnia transakcji to 12 624 akcje, kapitalizacja to 851 mln. C/Z- 62.98, C/WK 2.94.

"WCHODZIMY W NOWY OBSZAR BIZNESU". MACIEJ GÓRSKI O PHOTON ENERGY

W tym tygodniu Photon Energy przedstawiła wstępne, rekordowe wyniki za 2022. Spółka w zeszłym roku zwiększyła przychody o 159 proc. do 94,2 mln euro, przy prognozie na poziomie 85,0 mln euro. EBITDA wzrosła o 151,1 proc. do prawie 24,1 mln euro, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami na poziomie 24,0 mln euro. Zysk netto spółki wyniósł 2,785 mln EUR w porównaniu ze stratą netto w wysokości 6,433 mln EUR.

– Główne czynniki, które miały wpływ na taki poziom przychodów i na taki poziom naszej rentowności to przede wszystkim cena energii elektrycznej, która w II i III kwartale była na historycznie niespotykanych poziomach. Bez istotnego zwiększania mocy w naszych własnych instalacjach fotowoltaicznych udało się bardzo istotnie zwiększyć przychody ze sprzedaży energii elektrycznej. Drugim głównym motorem napędowym był bardzo istotny wzrost segmentu zajmującego się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych, m.in. modułów, inwerterów i magazynów energii elektrycznej – mówił w BIZNES24 dyrektor na Polskę w Photon Energy, Maciej Górski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „NIGDY NIE WYKLUCZAMY PRZEJĘĆ”. ADAM SIKORSKI O UNIMOCIE

Planem na 2023 jest natomiast znaczące zwiększenie zainstalowanych mocy w elektrowniach fotowoltaicznych. Na początku lutego tego roku spółka zwiększyła do 100 proc. swój udział w poznańskiej spółce Lerta, oferującej rozwiązania wirtualnej elektrowni. W jaki sposób ta akwizycja wpłynie na przyszłe wyniki spółki?

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach dotyczących danych z budowlanki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Grupy Unibep.