Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

APPLE WARTY $3 BLN

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant – firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu firma była warta 2 biliony dolarów a jedna akcja wyceniana była na około 130 dolarów.

UOKIK APPLE 2022
Źródło: Apple

Rynek wierzy, że założona w garażu przez Steve’a Jobsa i Steve’a Woźniaka firma pozostanie liderem w tworzeniu najnowocześniejszych urządzeń, a także rozwinie skrzydła w produkcji zautomatyzowanych aut. Apple rozwija się też w branży medialnej poprzez Apple TV i Apple Music.

CZYTAJ TEŻ: PODATEK U ŹRÓDŁA – ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE (ROZMOWA)

Apple – prognozy popytu w Azji

Według prognoz analityków w tym roku popyt na urządzenia mobilne – iPhony – będzie równie duży jak ubiegły dzięki azjatyckim konsumentom, bo to właśnie w Chinach Apple jest na pierwszym miejscu na rynku smartfonów , a liczba subskrypcji usług amerykańskiego giganta rośnie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

APPLE WARTY $3 BLN

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: