Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WARSZAWSKIE SPÓŁDZIELNIE PRZECIW UCHWALE ŚMIECIOWEJ

Warszawskie spółdzielnie mieszkaniowe zwróciły się do wojewody mazowieckiego o unieważnienie oraz wstrzymanie wykonania nowej uchwały śmieciowej, która ma wejść od stycznia.

WARSZAWSKIE SPÓŁDZIELNIE PRZECIW UCHWALE ŚMIECIOWEJ
FOT.: Pexels

Zgodnie z nowymi przepisami od 1 stycznia warszawiacy będą płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania.

Spółdzielcy zasugerowali, że nowa metoda ustalania opłat oraz przyjęte stawki opłat wprowadzone przez Radę Warszawy spowodują, że ciężar finansowy za gospodarowanie odpadami komunalnymi spadnie głównie na ludzi mniej i średnio zamożnych. Ze względu na fakt skokowego wzrostu opłat przy minimalnych zmianach powierzchni np. przy lokalu 30 m2 właściciel zapłaci 52 zł/mc, podczas gdy właściciel lokalu minimalnie większego zaledwie o 1 cm2, czyli o pow. 30,01 m2 zapłaci aż o 25 zł więcej, tj. 77 zł. Podczas gdy dla osób najlepiej zarabiających zamieszkujących najczęściej duże lokale o pow. od 80 m2 wzrost opłat będzie mniej odczuwalny bo stały na poziomie 99 zł – napisano w dokumencie podpisanym przez kilkanaście Warszawskich spółdzielni.

Zaproponowano miastu, by rozważyło zmodyfikowanie przyjętej metody w ten sposób, by dla lokali mieszkalnych stawka za metr kwadratowy wynosiła 1,30 zł/m2, zaś minimalna opłata ustalona byłaby na poziomie ok. 20 zł, a maksymalna – na poziomie 130 zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NIERUCHOMOŚCI

Grupa Atrium zaprzecza informacjom, że ma zamiar wyburzyć trzy centra handlowe w Warszawie. W oświadczeniu nie podaje jednak ile powierzchni handlowej zostanie zachowane po...

GPW

Będzie konkurecja dla Żabki i ABC. Rusza "Orlen w ruchu", czyli nowa sieć handlowa paliwowego giganta. Tylko do końca roku Orlen chce uruchomić 40...

%d bloggers like this: