Legendarny amerykański inwestor jak co roku przy okazji publikacji rocznego raportu swojego funduszu podzielił się przemyśleniami odnośnie inwestowania na rynkach. Zdecydowanie odradza zakłady przeciwko Ameryce.
CZYTAJ TEŻ: JAK SKONFISKOWAĆ ROSYJSKIE AKTYWA? JANET YELLEN W KIJOWIE
Fundusz Berkshire Hathaway Warrena Buffetta w ubiegłym roku zanotował stratę w wysokości 22 miliardów dolarów, dla porównania w całym 2021 roku zarobił na czysto prawie 91 miliardów dolarów.
Wyrocznia z Omaha zgodnie ze swoją strategią długoterminowego inwestowania napisał do udziałowców, że (cytat) „Kwoty zysków czy strat z inwestycji w danym kwartale są zwykle bez znaczenia i mogą być bardzo mylące dla inwestorów, którzy mają niewielką lub żadną wiedzę na temat zasad rachunkowości. Ich rotacja z kwartału na kwartał, regularnie i bezmyślnie nagłaśniane przez media, całkowicie dezinformuje inwestorów”
Buffett mimo blisko 30% spadku jaki zanotował indeks S&P w ubiegłym roku, wciąż głęboko wierzy w amerykańską gospodarkę.
„Inwestuję od 80 lat – to ponad jedna trzecia istnienia kraju. Chociaż zaobserwowałem u Amerykanów pewną skłonność do samokrytyki i zwątpienia w siebie, nie widziałem jeszcze czasu, w którym miałoby sens postawienie długoterminowego zakładu przeciwko Ameryce”
Warren Buffet w liście do inwestorów
Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!
Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.
Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24
Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)
Sprawdź na BIZNES24.TV