Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

WALMART: ZYSK $1.47 NA AKCJĘ

WALMART: ZYSK $1.47 NA AKCJĘ

Walmart – amerykańska sieć supermarketów pokazała liczby za pierwszy kwartał. I są to dobre liczby.

Opublikowane wyniki pokazują, jak w soczewce kondycję amerykańskiego konsumenta. Z danych przedstawionych przez Walmart wynika, że spadła sprzedaż odzieży i elektroniki, ale została ona zrównoważona większymi wpływami ze sprzedaży artykułów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby.

Dzięki takiemu przesunięciu Walmart zanotował w pierwszym kwartale 8% wzrost sprzedaży. Ale większa sprzedaż artykułów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby odbiło się jednak na marży, która spadła rok do roku.

Mimo to opublikowane dziś wyniki są dużo lepsze o oczekiwań rynków.
Zysk na akcje Walmartu wyniósł 1.47 USD, tymczasem analitycy oczekiwali, że wynik ten będzie gorszy o 15 centów.

Z kolei przychód spółki wyniósł ponad 152 miliarda dolarów przy oczekiwanych ponad 148 miliarda dolarów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: