Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

WALMART NADAL NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE, ZASKAKUJE POZIOMEM ZYSKÓW

Walmart w II kwartale (zakończonym 31 lipca 2021 roku) zwiekszył przychody o 2%, a zysk – o 21% w ujęciu rocznym. Znacznie szybciej, niż sprzedaż w sklepach stacjonarnych rosły przychody on-line, ale nadal stanowią one tylko kilkanaście procent obrotów Walmartu.

Przychody Walmartu w II kwartale wyniosły 141 mld dolarów. To nadal o 40 miliardów dolarów więcej, niż przychody z handlu Amazona, drugiego w rankingu największych detalistów świata (14 ze 115 mld dolarów przychodów Amazona w II kwartale pochodziło z usługi informatycznej Amazon Web Services). Amazon mimo znacznie szybszego wzrostu przychodów w tym roku prawdopodobnie nie zdoła zdetronizować Walmartu.

Walmart znacząco zwiększył zyski, które wyniosły 7.4 mld dolarów. Tak duży wzrost spółka kontrolowana przez rodzinę Waltonów zawdzięcza m.in. otwarciem sklepu internetowego typu e-grocery.

Zysk podzielony na liczbę akcji wyniósł (po wykluczeniu zdarzeń jednorazowych) $1.78. Rynek spodziewał zysku na akcję w wysokości $1.57. Na starcie amerykańskiego handlu po publikacji wyników kurs Walmartu rósł o 1.5%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.