Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

WALMART: PRZYCHODY W 1Q +2.7% R/R

Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny pochwalił się w pierwszym kwartale br. wzrostem przychodów o 2,7 proc. do kwoty 138 mld dolarów. To w duże mierze efekt zmiany przyzwyczajeń amerykańskich klientów i wzrostu przychodów e-commerce o 37 proc. rok do roku.

Zysk na akcję Walmartu wyniósł w ostatnim kwartale 1 dol i 69 centów, podczas gdy rynek spodziewał się EPS na poziomie dolara i 22 centów.

Jak podano w prezentacji, Walmart odniósł duże korzyści z trendów zakupowych konsumenckich podczas pandemii, ponieważ klienci gromadzili zapasy, zwracali się również do dużych sprzedawców detalicznych, takich jak Walmart, gdzie mogli dostać wszystkie artykuły gospodarstwa domowego i produkty spożywcze w jednym miejscu.

Dyrektor finansowy Walmartu, Brett Biggs, powiedział, że jego firma widzi stłumiony popyt i spodziewa się, że będzie on kontynuowany w kolejnym kwartale. Biggs dodał, że klienci nadal kupują przedmioty, które były popularne podczas pandemii, takie jak rowery i drukarki, ale coraz chętniej kupują już np…. wybielacze do zębów, po tym jak zaczęli zdejmować antypandemiczne maseczki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.