Connect with us

Hi, what are you looking for?

NYSE&NASDAQ

WALMART: PRZYCHODY W 1Q +2.7% R/R

Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny pochwalił się w pierwszym kwartale br. wzrostem przychodów o 2,7 proc. do kwoty 138 mld dolarów. To w duże mierze efekt zmiany przyzwyczajeń amerykańskich klientów i wzrostu przychodów e-commerce o 37 proc. rok do roku.

Zysk na akcję Walmartu wyniósł w ostatnim kwartale 1 dol i 69 centów, podczas gdy rynek spodziewał się EPS na poziomie dolara i 22 centów.

Jak podano w prezentacji, Walmart odniósł duże korzyści z trendów zakupowych konsumenckich podczas pandemii, ponieważ klienci gromadzili zapasy, zwracali się również do dużych sprzedawców detalicznych, takich jak Walmart, gdzie mogli dostać wszystkie artykuły gospodarstwa domowego i produkty spożywcze w jednym miejscu.

Dyrektor finansowy Walmartu, Brett Biggs, powiedział, że jego firma widzi stłumiony popyt i spodziewa się, że będzie on kontynuowany w kolejnym kwartale. Biggs dodał, że klienci nadal kupują przedmioty, które były popularne podczas pandemii, takie jak rowery i drukarki, ale coraz chętniej kupują już np…. wybielacze do zębów, po tym jak zaczęli zdejmować antypandemiczne maseczki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.