Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

WALMART – PRZYCHODY W 1Q +2.7% R/R

Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny pochwalił się w pierwszym kwartale br. wzrostem przychodów o 2,7 proc. do kwoty 138 mld dolarów. To w duże mierze efekt zmiany przyzwyczajeń amerykańskich klientów i wzrostu przychodów e-commerce o 37 proc. rok do roku.

WALMART
WALMART

Zysk na akcję Walmartu wyniósł w ostatnim kwartale 1 dol i 69 centów, podczas gdy rynek spodziewał się EPS na poziomie dolara i 22 centów.

WALMART – WYNIKI W PANDEMII

Jak podano w prezentacji, Walmart odniósł duże korzyści z trendów zakupowych konsumenckich podczas pandemii, ponieważ klienci gromadzili zapasy, zwracali się również do dużych sprzedawców detalicznych, takich jak Walmart, gdzie mogli dostać wszystkie artykuły gospodarstwa domowego i produkty spożywcze w jednym miejscu.

WALMART
WALMART - PRZYCHODY W 1Q +2.7% R/R

Dyrektor finansowy Walmartu, Brett Biggs, powiedział, że jego firma widzi stłumiony popyt i spodziewa się, że będzie on kontynuowany w kolejnym kwartale. Biggs dodał, że klienci nadal kupują przedmioty, które były popularne podczas pandemii, takie jak rowery i drukarki, ale coraz chętniej kupują już np…. wybielacze do zębów, po tym jak zaczęli zdejmować antypandemiczne maseczki.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

ŚWIAT

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant - firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....

ŚWIAT

CD Projekt zawarł settlement term sheet w związku z ugodą w postępowaniu toczącym się przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej KaliforniI, potwierdziła...