Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALMART NADAL NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE, ZASKAKUJE POZIOMEM ZYSKÓW

Walmart w II kwartale (zakończonym 31 lipca 2021 roku) zwiekszył przychody o 2%, a zysk – o 21% w ujęciu rocznym. Znacznie szybciej, niż sprzedaż w sklepach stacjonarnych rosły przychody on-line, ale nadal stanowią one tylko kilkanaście procent obrotów Walmartu.

WALMART
WALMART

Przychody Walmartu w II kwartale wyniosły 141 mld dolarów. To nadal o 40 miliardów dolarów więcej, niż przychody z handlu Amazona, drugiego w rankingu największych detalistów świata (14 ze 115 mld dolarów przychodów Amazona w II kwartale pochodziło z usługi informatycznej Amazon Web Services). Amazon mimo znacznie szybszego wzrostu przychodów w tym roku prawdopodobnie nie zdoła zdetronizować Walmartu.

CZYTAJ TEŻ: CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

Walmart znacząco zwiększył zyski, które wyniosły 7.4 mld dolarów. Tak duży wzrost spółka kontrolowana przez rodzinę Waltonów zawdzięcza m.in. otwarciem sklepu internetowego typu e-grocery.

Zysk podzielony na liczbę akcji wyniósł (po wykluczeniu zdarzeń jednorazowych) $1.78. Rynek spodziewał zysku na akcję w wysokości $1.57. Na starcie amerykańskiego handlu po publikacji wyników kurs Walmartu rósł o 1.5%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALMART NADAL NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE, ZASKAKUJE POZIOMEM ZYSKÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Zyski Shell na rekordowym poziomie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kondycji polskiego przemysłu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 Małgorzatą Bieniaszewską, prezes MB Pneumatyka i z Piotrem Soroczyńskim z Krajowej Izby Gospodarczej.

USA

Wysoka inflacja w USA i innych rynkach nie przeszkodziła McDonald’s, najbardziej znanej sieci fast food na świecie, w poprawie ubiegłorocznych zysków. W ostatnim kwartale...

%d bloggers like this: