Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALMART NADAL NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE, ZASKAKUJE POZIOMEM ZYSKÓW

Walmart w II kwartale (zakończonym 31 lipca 2021 roku) zwiekszył przychody o 2%, a zysk – o 21% w ujęciu rocznym. Znacznie szybciej, niż sprzedaż w sklepach stacjonarnych rosły przychody on-line, ale nadal stanowią one tylko kilkanaście procent obrotów Walmartu.

WALMART
WALMART

Przychody Walmartu w II kwartale wyniosły 141 mld dolarów. To nadal o 40 miliardów dolarów więcej, niż przychody z handlu Amazona, drugiego w rankingu największych detalistów świata (14 ze 115 mld dolarów przychodów Amazona w II kwartale pochodziło z usługi informatycznej Amazon Web Services). Amazon mimo znacznie szybszego wzrostu przychodów w tym roku prawdopodobnie nie zdoła zdetronizować Walmartu.

CZYTAJ TEŻ: CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

Walmart znacząco zwiększył zyski, które wyniosły 7.4 mld dolarów. Tak duży wzrost spółka kontrolowana przez rodzinę Waltonów zawdzięcza m.in. otwarciem sklepu internetowego typu e-grocery.

Zysk podzielony na liczbę akcji wyniósł (po wykluczeniu zdarzeń jednorazowych) $1.78. Rynek spodziewał zysku na akcję w wysokości $1.57. Na starcie amerykańskiego handlu po publikacji wyników kurs Walmartu rósł o 1.5%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALMART NADAL NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE, ZASKAKUJE POZIOMEM ZYSKÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

%d bloggers like this: