Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET ZE SPADKAMI

Wall Street ze spadkami po danych o sprzedaży i produkcji przemysłowej.

SPADKI NA WALL STREET

Dziś w Stanach Zjednoczonych opublikowane będą dane z budowlanki, jednego z kluczowych sektorów tamtejszej gospodarki. Wczoraj po danych o sprzedaży i produkcji przemysłowej indeksy zakończyły handel na minusach.

Zamknięcie handlu na Wall Street przebiegło w towarzystwie przedstawicielki Edison Electric Institute, który obchodzi 90 lecie założenia.

CZYTAJ TEŻ: ZUCHWAŁA KRADZIEŻ W APPLE

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Microsoft, która zyskała 0.74% na fali rosnącego zainteresowania sztuczną inteligencją.

Najsłabiej wypadła spółka Nike, która spadła 2.80% mimo podniesienia prognozy zysków przez część analityków.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik, również na fali AI, zanotowała spółka Advanced Micro Devices, która zyskała 4.19%.

Największe straty zanotowała spółka Caesars Entertainment Corporation, która na zamknięciu była pod kreską 6.89% po informacji o zmniejszeniu zaangażowania jednego z funduszy.

WALL STREET ZE SPADKAMI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: