Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET W KROPCE PO INFLACJI

SPADKI NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o inflacji producenckiej. Te wczorajsze, konsumpcyjne, okazały się minimalnie wyższe od prognoz.

Gośćmi ceremonii zamknięcia handlu byli przedstawiciele spółki Ringcentral, od dziesięciu lat notowanego na Wall Street producenta usług i urządzeń do pracy w chmurze.

CZYTAJ TEŻ: USA: WZROST INFLACJI

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Microsoft, która zyskała 1.29% po zaakceptowaniu przez brytyjski urząd antymonopolowy środków zaradczych w transakcji kupna Activision Blizzard. Najsłabiej wypadła 3M spadając o 5.69% po ostrzeżeniu inwestorów, że sprzedaż w 2024 roku może rosnąć wolniej niż się tego spodziewają.

Wśród komponentów S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka JB Hunt Transport Services, która zyskała 4.09% po poinformowaniu o zamówieniu do 150 tysięcy nowych kontenerów transportowych. Największe straty zanotowała spółka CBRE Group, która straciła 6.71%.

Do posiedzenia Fed pozostało 6 dni. 97% uczestników rynku przewiduje pozostawienie stóp na niezmienionym poziomie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...