Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET ROŚNIE NA AI

WALL STREET ROŚNIE

Ten tydzień na amerykańskiej giełdzie przerwany zostanie czwartkowym świętem niepodległości Stanów Zjednoczonych. Jutrzejsza sesja zaś będzie skrócona.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli Inspire Investing, firmy doradczej rozwijającej biblijne inwestowanie, tj. oparte o zasady moralności chrześcijańskiej.

CZYTAJ TEŻ: ZABRAKNIE NAM ENERGII DLA WODORU?

A w handlu… Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik osiągnął MERCK zyskując niemal 3 i pół procent po tym, jak ogłosił, że uzyska wyłączne prawa do rozwoju i komercjalizacji opevesostatu, związku badanego pod kątem leczenia niektórych typów raka prostaty.

Najsłabiej radziło sobie WALGREENS tracąc ponad 4% po informacji o planowanym zamknięciu 2 tysięcy sklepów. Akcje tej spółki straciły już 88% od szczytu w 2015 roku, a kapitalizacja stopniała ze 111 miliardów do 12 miliardów dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik osiągnęła TESLA zyskując ponad 6% w oczekiwaniu na wtorkową publikację kwartalnych wyników.

Największe straty poniosła NORWEGIAN CRUISE LINE tracąc prawie 6% w związku z wystąpieniem huraganu Beryl, który zmusił wycieczkowce do zmiany kursów i był zapowiedzią tegorocznego sezonu huraganów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET ROŚNIE NA AI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.