Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET ROŚNIE CZEKAJĄC NA CPI

POD ZNAKIEM INFLACJI W USA

Osiem dni pozostało do kolejnego posiedzenia amerykańskiej rezerwy federalnej. Zdecydowana większość inwestorów przewiduje pozostawienie stóp na niezmienionym poziomie. W takim nastroju rosły wczoraj indeksy na amerykańskich rynkach.

Redakcja PENSIONS & INVESTMENTS gościła wczoraj na balkonie giełdy nowojorskiej podczas zamknięcia sesji. Pretekstem były doroczne nagrody dla najbardziej wpływowych kobiet świata inwestycyjnego.

CZYTAJ TEŻ: SASIN: BĘDZIE TAŃSZY PRĄD DLA DOMOSTW

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka 3M, która zyskała 1.55%. Najsłabiej wypadła sieć drogerii Walgreens tracąc 2.55% i kończąc sesję najtaniej od 2009 roku.

Wśród komponentów S&P 500 najlepszy wynik zanotowała Tesla, której akcje podrożały o ponad 10% w związku z niezwykle pozytywną rekomendacją banku Morgan Stanley. Analitycy tej instytucji stwierdzili, że budowany od lat przez spółkę superkomputer Dojo ma potencjał do podniesienia wyceny Tesli aż o 500 miliardów dolarów. Jednocześnie bank podniósł docelową cenę akcji z 250 dolarów do 400.

Największe straty zanotowała spółka Rtx, czyli Raytheon Technologies, która spadła o 7.87% mimo podniesienia prognozy wyniku finansowego. Na przecenie zaważyła informacja o skierowaniu do przeglądu kilkuset silników lotniczych zamontowanych w Airbusach, z powodu wykrytej właśnie usterki.

Jutro poznamy sierpniowe dane o inflacji konsumenckiej w USA, według analityków wzrosła ona do 3.6% z 3.2% w lipcu.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...