Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET ROŚNIE

W oczekiwaniu na spadek stóp procentowych Wall Street rośnie.

WZROSTY NA WALL STREET

Dziś po południu amerykańscy inwestorzy otrzymają najnowsze dane z przemysłu i o wykorzystaniu mocy produkcyjnych. W obu raportach spodziewane są sygnały świadczące o poprawie koniunktury. Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów, napędzanymi rosnącym przekonaniem o nadchodzących spadkach stóp procentowych.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele firmy CBIZ, dostarczającej m.in. usługi księgowe i oferty ubezpieczeń pracowniczych.

CZYTAJ TEŻ: DOLAR W STYCZNIU PO 3.5 ZŁOTEGO? JUŻ TYLKO 43 GROSZY DO TEGO POZIOMU

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Caterpillar, która zyskała 6.43% po umocnieniu nadziei na spadek stóp procentowych, które powinny pobudzić rynek budowlany. Najsłabiej wypadła spółka UnitedHealth, która spadła 2.64% na fali przeceny spółek z branży ochrony zdrowia po negatywnej rekomendacji Wells Fargo.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka SolarEdge, która zyskała 16.60%. Akcje spółek z branży energii słonecznej i zielonych technologii zyskały trochę wytchnienia dzięki prognozie Rezerwy Federalnej dotyczącej kilku obniżek stóp procentowych w 2024 r. Największe straty zanotowała spółka Ameren, która była pod kreską 7.77% po tym jak w Missouri sąd zablokował rozbudowę elektrowni słonecznej tej firmy.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET ROŚNIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...