Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET ROŚNIE

SPADKI NA WALL STREET

Inwestorzy za Oceanem czekają dziś na raport ADP o zmianie zatrudnienia w mijającym miesiącu. To dokument przygotowywany na podstawie danych zebranych przez firmę będącą światowym liderem w outsourcingu funkcji kadrowo-płacowych. A wczorajsze wzrosty na Wall Street nakręciły nieco gorsze dane z rynku pracy, które umacniają przekonanie o zakończeniu cyklu podwyżek stóp.

Gośćmi uroczystego zamknięcia handlu byli przedstawiciele spółki GARMIN z okazji prezentacji nowej linii zegarków, która została dobrze przyjęta przez rynek, co widać po wzroście ceny akcji.

CZYTAJ TEŻ: WAKACYJNE OŻYWIENIE KREDYTOWE

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Verizon Communications, która zyskała 3.43% po tym, jak Citigroup podniósł rekomendację z “neutralnej” na “kupuj”. Podkreślono, że firma utrzymuje wysokie stopy dywidendy.

Najsłabiej wypadła spółka Chevron, która straciła 0.16% po decyzji o rozpoczęciu 7 września strajku w należących do spółki instalacjach skraplania gazu ziemnego w Australii.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała Tesla zyskując 7.69%. Firma ta uruchomiła wczoraj superkomputer oparty o 10000 procesorów Nvidia, o mocy obliczeniowej większej niż dotychczas trzeci z najlepszych na świecie. Akcje Tesli od początku roku podrożały już ponad dwukrotnie.

WALL STREET ROŚNIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: