Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET OCZEKUJE OBNIŻEK STÓP

OPTYMIZM NA WALL STREET

W tym tygodniu czekamy przede wszystkim na amerykańskie dane o inflacji, które będą opublikowane jutro. Gasną nadzieje inwestorów na trzy obniżki stóp w tym roku. Mimo to wczorajszą sesję zakończyliśmy wzrostami.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółek ze stanu Kolorado wraz ze swym gubernatorem, Jaredem Polisem.

CZYTAJ TEŻ: JEST ZAKAZ IMPORTU WĘGLA DO POLSKI

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Nike, która zyskała prawie półtora procent. Zyskiwały również inne spółki konsumenckie. Najsłabiej wypadła spółka Intel, która spadła 1,89% po informacji o pozwie w sprawie naruszonego patentu.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Albemarle, największy na świecie producent litu zyskał 6,67%. Największe straty zanotowała spółka Paramount, która była pod kreską 7,60% po tym, jak inwestor Matrix Asset Advisors wyraził obawy dotyczące rozmów o przejęciu ze Skydance Media.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET OCZEKUJE OBNIŻEK STÓP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.