Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET CZEKA NA POROZUMIENIE

WALL STREET CZEKA NA POROZUMIENIE
foto: unsplash.com

Dziś za oceanem oczekiwane są dane z amerykańskiego przemysłu i usług. Spodziewane jest lekkie pogorszenie nastrojów względem poprzedniego miesiąca. Również na giełdach lekkie pogorszenie sentymentu. Indeks Dow Jones Industrial Average stracił 0.42%, S&P 500 zyskał, ale tylko 0.02%, a NASDAQ Composite wzrósł o 0.50%.

Przeniesienie z Nasdaq na NYSE notowań spółki Origin Bancorp było pretekstem do zaproszenia jej przedstawicieli do wzięcia udziału w ceremonii zamknięcia sesji.

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka 3M Company, która zyskała 2.71%.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNA GRZYWNA DLA FACEBOOKA

Najsłabiej wypadła spółka Nike, która spadła 3.99%. To kolejny dzień spadków po publikacji przez The Guardian informacji o możliwej karze pół miliarda dolarów za łamanie przez Nike praw pracowniczych w latach 90. w Europie.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Match Group, która zyskała 6.72% po tym jak właściciel Tindera zatrudnił byłego menadżera Facebooka jako członka zarządu odpowiedzialnego za produkt.

Największe straty zanotowała spółka Signature Bank, która zakończyła handel stratą 11.37%.

WALL STREET CZEKA NA POROZUMIENIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: