Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET CZEKA NA NVIDIĘ

WALL STREET CZEKA

Dziś po zamknięciu sesji opublikowany będzie raport wynikowy NVIDII, której kapitalizacja wynosi już ponad 2 biliony dolarów.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele MSA Safety, spółki dostarczającej sprzęt BHP. Wtorkowa sesja nie była dla niej udana – akcje potaniały o ponad półtora procent.

CZYTAJ TEŻ: MIESZKANIA SĄ DROGIE I BĘDĄ DROŻSZE

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik osiągnął IBM rosnąc o ponad 2 procent po informacji, że ​​rozszerza kilka partnerstw w zakresie sztucznej inteligencji z takimi firmami, jak Meta i Salesforce.

Najsłabiej radziła sobie sieć Walgreens, po sześcio i pół procentowej stracie osiągając najniższy poziom od 1998 r. Spadek ten zniwelował ubiegłotygodniowe wzrosty.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik odnotowała FIRST SOLAR zyskując ponad 8% po tym, jak analitycy UBS podnieśli cenę docelową, zauważając, że producent paneli słonecznych może skorzystać z ulg podatkowych wprowadzonych przez Bidena.

Największe straty poniósł producent sprzętu przemysłowego NORDSON tracąc prawie 9 i pół procent po tym, jak obniżył swoje całoroczne prognozy sprzedaży i zysków . Firma narzeka na słabą koniunkturę na końcowych rynkach.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET CZEKA NA NVIDIĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.