Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Inwestorzy amerykańscy czekają na publikację w tym tygodniu istotnych danych z gospodarki, w tym na dzisiejsze dane o inflacji. Wczorajszą sesję zakończyliśmy neutralnie z lekką przewagą spadków.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele Sixth Street Specialty Lending, platformy pożyczkowej z Nowego Jorku, jednej z największych firm inwestycyjnych na świecie.

CZYTAJ TEŻ: NOWE ZASADY DLA PROSUMENTÓW

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Cisco, która zyskała 3.67% po wznowieniu przez Morgan Stanley wydawania rekomendacji dla spółki. Najsłabiej wypadła spółka The Travelers, która spadła 2.93%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Moderna, która zyskała 6,19% po ujawnieniu pozytywnych wyników wczesnego etapu badań swojej szczepionki przeciwnowotworowej. Największe straty zanotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Hartford Financial Services Group, które było pod kreską 3,79%. Ostatnie raporty pokazują, że insiderzy tego ubezpieczeniowego i finansowego giganta pozbywają się swoich akcji, co rodzi pytania o ich zaufanie do firmy.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.