Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Dziś amerykańscy inwestorzy oczekiwać będą danych inflacyjnych. Po południu polskiego czasu poznamy poziom wzrostu cen w lutym. Oczekiwane jest utrzymanie poziomu 3.1% w skali roku. Poniedziałkowa sesja zakończyła się spadkiem spółek technologicznych i wzrostem indeksu Dow Jones.

Gośćmi zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele firmy Instructure twórcy oprogramowania edukacyjnego m.in. programu CANVAS używanego w szkołach na całym świecie.

CZYTAJ TEŻ: CO POKAŻE PROJEKCJA INFLACJI NBP? (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka UnitedHealth, która zyskała 2.69%. Notowania rosną po ubiegłotygodniowej wyprzedaży zapoczątkowaniem włamaniem hakerskim do systemu spółki.

Najsłabiej wypadła spółka Boeing, która spadła 3.07% po informacji o śledztwie Departamentu Sprawiedliwości w sprawie uszkodzenia kadłuba jednego z samolotów należących do Alaska Airlines.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała Moderna, która zyskała 8.69% po doniesieniach o rozpoczęciu badań nad eksperymentalną szczepionką przeciwnowotworową w leczeniu pacjentów z pewną postacią raka skóry.

Największe straty zanotowała spółka EQT, która była pod kreską 7.78%. Spółka wyda ponad 5 i pół mld dolarów na wykup jednego z dostawców infrastruktury przesyłu gazu.

A już za tydzień rozpocznie się posiedzenie FOMC. W środę o 20 konferencja Jerome’a Powella.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.