Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Wall Street czeka na inflację – dane dzisiaj o 14:30.

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Dziś w Stanach publikacja kluczowego raportu o inflacji w styczniu. Szacuje się, że ceny wzrosły w minionym miesiącu o 2.9% w ujęciu rocznym. Po licznych komentarzach Fed, mocnych danych makro oraz wynikach spółek szanse na obniżkę stóp w marcu są niskie.

Z okazji dziesięciolecia na parkiecie, gośćmi zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele spółki Installed Building Products – to firma zajmująca się montażem izolacji budynków.

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Nike, która zyskała 2.59%. Wczoraj ze spółką rozstał się ambasador marki, Tiger Woods. Najsłabiej wypadła spółka Salesforce, która spadła 1,29%. Ale to raczej zdrowa korekta po wcześniejszym wzroście o 32% w trzy miesiące.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka odzieżowa VF Corporation, która zyskała 13.92%. Rodzina założycieli spółki żąda zmian w zarządzie. Największe straty zanotowała spółka Motorola, która zakończyła handel 3.20% pod kreską. Wyniki za czwarty kwartał okazały się bardzo dobre, ale prognozy sprzedaży na 2024 zniechęciły inwestorów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...