Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

SPADKI NA WALL STREET

Kontrakty terminowe na akcje są niemal bez na amerykańskich rynkach. Inwestorzy czekają na dzisiejsze dane o inflacji przemysłowej, po wczorajszych o inflacji konsumenckiej.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones IA straciły 31 punktów, czyli 0,08%. Kontrakty terminowe na S&P500 spadły o 0,16% a na Nasdaq o 0,11%.

Te niewielkie pozasesyjne zmiany nastąpiły po sesji podczas której inwestorzy byli mocno powściągliwi. Dow wzrósł o około 15 punktów, podczas gdy S&P 500
zakończyła się nieznacznie niżej. Nasdaq Composite zakończył notowania niemal płasko.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele konglomeratu finansowego CHARLES SCHWAB, z okazji wprowadzenia na rynek Schwab Trading Activity Index, w skrócie STAX, wskaźnika nastroju inwestorów indywidualnych. Oparty jest na danych klientów brokerskiego ramienia Charles Schwab, siegających 2019 roku.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W USA PRZYSPIESZYŁA

Wśród spółek z indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik uzyskał Salesforce, handlowany pod charakterystycznym tickerem CRM.US; w czwartek dostawca chmurowego systemu zarządzania sprzedażą wzrósł o 2,74%. Na drugim miejscu znalazła się firma NIKE, która zyskała 2%. Najsłabiej wypadł operator komórkowy Verizon COmmunications, który stracił 3% a niewiele lepiej wyglądała amerykańsko – brytyjska sieć aptek Wallgreens Boots Alliance.

W S&P 500 najlepszy wynik jeśli chodzi o dynamikę notowań uzyskał Netflix, który urósł o 2,91%. Największe straty w S&P500 ponieśli inwestorzy posiadający akcje wytwórni filmowej i sieci telewizji kablowych i satelitarnych Paramount Global, która straciła 5,45% swojej wyceny.

Ogólnie rzecz biorąc, cały tydzień dla amerykańskich indeksów prawdopodobnie okaże się tygodniem wzrostowym.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...