Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET CZEKA NA DANE O PKB

WZROSTY NA WALL STREET
foto: pixabay.com

Dziś inwestorzy za Oceanem śledzić będą dane o wzroście gospodarczym USA w pierwszym kwartale – poznamy je o 14:30 polskiego czasu. Być może poprawią nieco nastroje na rynkach, które jakby w uśpieniu oczekują na przyszłotygodniową decyzję Fed.

W ceremonii zamknięcia sesji wzięli udział przedstawiciele firmy Avantis Investors z okazji debiutu nowych ETFów.

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Microsoft, która zyskała 7,24% po świetnych wynikach kwartalnych.

CZYTAJ TEŻ: BOEING Z WYNIKAMI LEPSZYMI OD OCZEKIWAŃ

Najsłabiej wypadła spółka Home Depot, która spadła o 2,79%. Amerykanie kupują mniej domów, więc biznes wyposażenia wnętrz czekają trudniejsze czasy.

Spośród spółek indeksu S&P500 największe straty zanotowała spółka First Republic Bank, która zamkneła sesję 29,75% pod kreską po tym, jak bank przyznał, że klienci masowo wypłacają z niego swe depozyty.

Inwestorzy czekają na decyzję Fed, Rezerwa Federalna odbędzie swe posiedzenie 2 i 3 maja. We środę wieczorem, za tydzień, poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych. Większość uczestników rynku spodziewa się podwyżki o 25 punktów bazowych.

WALL STREET CZEKA NA DANE O PKB

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: