Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WALL STREET BLISKO REKORDÓW

WZROSTY NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy oczekują na europejskie dane o inflacji oraz indeks zaufania konsumentów Cenference Board mierzący nastroje i skłonność do wydatków około 5000 gospodarstw domowych w USA. Po wczorajszej sesji jesteśmy na dobrej drodze do utrzymania wzrostów, S&P jest około 1% poniżej rekordu wszechczasów ze stycznia 2022 roku.

Gośćmi zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele firmy VIRTUS emitenta ETFów.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNA STRATA NBP

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Walgreens, która zyskała 4.20%. Najsłabiej wypadła spółka IBM, która spadła 0.72% po sprzedaży części swojego Research Triangle Park w Karolinie Północnej deweloperowi za 66 milionów dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Enphase Energy, która zyskała 9.10% po tym, jak oznajmiła, że ​​zwolni 10% pracowników w procesie restrukturyzacji.

Największe straty zanotowała spółka FactSet Research Systems, która była pod kreską 2.07% po tym, jak dostawca usług badawczych obniżył swoje prognozy zysków na cały rok fiskalny i podał, że planuje obniżki kosztów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WALL STREET BLISKO REKORDÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...