Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

WALKA O TURÓW TRWA DALEJ

kONIEC SPORU WOKÓŁ TUROWA
Autorka: Anna Uciechowska - Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zawiesił postępowanie dotyczące kontynuacji wydobycia węgla brunatnego ze złoża Turów. Decyzja sądu nie zawiesza wydobycia węgla w kopalni Turów.

Postanowienie Sądu tłumaczyła dzisiaj sędzia Agnieszka Wójcik, która powiedziała, że zgodnie z przepisami sąd administracyjny był zobowiązany do zawieszenia postępowania sądowego z urzędu.

Z kolei Bartosz Rogala, pełnomocnik Greenpeace, powiedział, że jeszcze przed zaskarżeniem przez ekologów decyzji środowiskowej, inwestor złożył do Generalnej dyrekcji ochrony środowiska wniosek o zmianę tej decyzji. W ostatnim czasie PGE wycofał ten wniosek, w konsekwencji tego GDOŚ wydał decyzję o umorzeniu postępowania administracyjnego w tej sprawie.

Do sprawy na portalu X odniosła się minister środowiska Anna Moskwa, która powiedziała, że „nadal obowiązuje koncesja do 2044 roku i funkcjonowanie kompleksu w Turowie nie jest zagrożone”.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski w oświadczeniu podkreślił, że kopalnia i elektrownia Turów pozostaną przez co najmniej 20 lat jednym z najważniejszych źródeł energii w Polsce. Dlatego od początku nie uznawaliśmy zasadności jakichkolwiek zarzutów skierowanych względem decyzji środowiskowej kopalni Turów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.