Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

WALKA O TURÓW TRWA DALEJ

kONIEC SPORU WOKÓŁ TUROWA
Autorka: Anna Uciechowska - Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zawiesił postępowanie dotyczące kontynuacji wydobycia węgla brunatnego ze złoża Turów. Decyzja sądu nie zawiesza wydobycia węgla w kopalni Turów.

Postanowienie Sądu tłumaczyła dzisiaj sędzia Agnieszka Wójcik, która powiedziała, że zgodnie z przepisami sąd administracyjny był zobowiązany do zawieszenia postępowania sądowego z urzędu.

Z kolei Bartosz Rogala, pełnomocnik Greenpeace, powiedział, że jeszcze przed zaskarżeniem przez ekologów decyzji środowiskowej, inwestor złożył do Generalnej dyrekcji ochrony środowiska wniosek o zmianę tej decyzji. W ostatnim czasie PGE wycofał ten wniosek, w konsekwencji tego GDOŚ wydał decyzję o umorzeniu postępowania administracyjnego w tej sprawie.

Do sprawy na portalu X odniosła się minister środowiska Anna Moskwa, która powiedziała, że “nadal obowiązuje koncesja do 2044 roku i funkcjonowanie kompleksu w Turowie nie jest zagrożone”.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski w oświadczeniu podkreślił, że kopalnia i elektrownia Turów pozostaną przez co najmniej 20 lat jednym z najważniejszych źródeł energii w Polsce. Dlatego od początku nie uznawaliśmy zasadności jakichkolwiek zarzutów skierowanych względem decyzji środowiskowej kopalni Turów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: