Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ZUS

WAKACJE OD ZUS NA WAKACJE

Senat zaakceptował bez poprawek ustawę wprowadzającą tzw. wakacje składkowe dla przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta do podpisu.

PRACE NAD SKŁADKĄ

Ustawa ma objąć ok. 1,7 mln przedsiębiorców, wpisanych do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, zatrudniających oprócz siebie do 9 osób i o przychodach do 2 mln euro rocznie.

Dzięki ustawie właściciel firmy dostanie możliwość zwolnienia w jednym dowolnym miesiącu roku z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne.

Aby skorzystać z wakacji, przedsiębiorca będzie musiał złożyć wniosek do ZUS-u w miesiącu poprzedzającym wybrany przez siebie miesiąc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.

NIERUCHOMOŚCI

Zła wiadomość dla posiadaczy nieruchomości. Od przyszłego roku posiadacze mieszkań, domów oraz gruntów zapłacą wyższe podatki.