Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

WAKACJE KREDYTOWE UŚMIERCI INFLACJA

Jeśli inflacja w lutym lub w marcu spadnie do 3,5 procent to rząd nie wprowadzi wakacji kredytowych – pisze money.pl

WIRON NIE PODOBA SIĘ MINISTROWI
źródło: BIZNES24

Portal informacje opiera na anonimowych źródłach. Oficjalnie nikt nie chciał się wypowiedzieć.
Andrzej Domański, minister finansów nie odpowiedział na pytania dziennikarzy w tej sprawie.

Jak wskazują prognozy, inflacja w pierwszych miesiącach bieżącego roku ma znacząco spadać. W styczniu wynosiła 3,9 proc. rok do roku i jest to najniższy poziom od kwietnia 2021 r. Do celu, zgodnie z zapowiedziami prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, może wrócić już marcu.

Pierwotnie ustawa wprowadzająca wakacje kredytowe na ten rok miała być przyjęta na ostatnim posiedzeniu rządu. Ostatecznie projekt zamiast pod głosowanie wrócił do Ministerstwa Finansów. Było to o tyle zaskakujące, że wcześniej rząd zapewniał, że wakacje kredytowe wejdą w życie w marcu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...