Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA

Ustawa o pomocy kredytobiorcom – czyli tzw. wakacje kredytowe – przeszła przez sejm. Posłowie poparli przepisy zakładające pomoc osobom, które spłacają kredyty hipoteczne zaciągnięte na zakup mieszkania dla siebie. Ustawa trafiła na biurko prezydenta i czeka na podpis.

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA

Posłowie przyjęli naniesione przez senatorów poprawki zakładające, że z wakacji kredytowych będą mogli skorzystać także ci kredytobiorcy, którzy zawarli umowę kredytową przed wejściem w życie ustawy o kredycie hipotecznym – czyli przed 2017 rokiem.

Zgodnie z ustawą wakacje kredytowe dotyczą umów zawartych przed dniem 1 lipca tego roku, jeżeli termin zakończenia okresu kredytowania określony w tych umowach przypada po upływie 6 miesięcy od tej daty.

Wakacje będą obejmowały zarówno część kapitałową raty kredytowej, jak i odsetkową.

Jeśli ustawa wejdzie w życie – pozwoli zadłużonym w złotówkach nie zapłacić aż czterech rat kredytu w tym roku i kolejnych czterech – po jednej w każdym kwartale w kolejnym roku.

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA


Wnioski o wakacje kredytowe będzie można składać już od 1 sierpnia. Będzie można to zrobić zarówno przez internet- przez bankowość elektroniczną, jak i w oddziale w formie papierowej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Według wyników badań zleconych przez BIK, wakacje kredytowe weźmie 84% kredytobiorców.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

UKOiK skontroluje banki. O tym jak UKOiK zamierza przyjrzeć się praktykom banków w procedurze udzielania wakacji kredytowych i o regulacji cen gazu, oraz węgla...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy i jak można złożyć wniosek o wakacje kredytowe rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 Joanną Łagowską, dyrektor Wydziału Bankowo-Kapitałowego Biura Rzecznika Finansowego.

POLSKA

Bank Millennium liczy straty związane z wakacjami kredytowymi.

%d bloggers like this: