Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA

Ustawa o pomocy kredytobiorcom – czyli tzw. wakacje kredytowe – przeszła przez sejm. Posłowie poparli przepisy zakładające pomoc osobom, które spłacają kredyty hipoteczne zaciągnięte na zakup mieszkania dla siebie. Ustawa trafiła na biurko prezydenta i czeka na podpis.

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA

Posłowie przyjęli naniesione przez senatorów poprawki zakładające, że z wakacji kredytowych będą mogli skorzystać także ci kredytobiorcy, którzy zawarli umowę kredytową przed wejściem w życie ustawy o kredycie hipotecznym – czyli przed 2017 rokiem.

Zgodnie z ustawą wakacje kredytowe dotyczą umów zawartych przed dniem 1 lipca tego roku, jeżeli termin zakończenia okresu kredytowania określony w tych umowach przypada po upływie 6 miesięcy od tej daty.

Wakacje będą obejmowały zarówno część kapitałową raty kredytowej, jak i odsetkową.

Jeśli ustawa wejdzie w życie – pozwoli zadłużonym w złotówkach nie zapłacić aż czterech rat kredytu w tym roku i kolejnych czterech – po jednej w każdym kwartale w kolejnym roku.

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA


Wnioski o wakacje kredytowe będzie można składać już od 1 sierpnia. Będzie można to zrobić zarówno przez internet- przez bankowość elektroniczną, jak i w oddziale w formie papierowej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WAKACJE KREDYTOWE NA BIURKU PREZYDENTA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Premier: dłuższe wakacje kredytowe? Nie wykluczam. Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza dłuższych wakacji kredytowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wakacje kredytowe były chyba hasłem, które najmocniej kosztowo obciążyło wyniki banków w 2022 roku. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bożeną Graczyk,...

KREDYTY

Rząd zastanawia się, czy wprowadzić wakacje kredytowe dla rolników.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy nastąpi przedłużenie wakacji kredytowych i jaki to może mieć konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem ZPP.

%d bloggers like this: