Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

WAKACJE KREDYTOWE? DECYZJA W WAKACJE

Decyzja o wakacjach zapadnie w wakacje. Tak twierdzi wiceminister finansów Artur Soboń. Chodzi o przedłużenie wakacji kredytowych na kolejny rok.

WAKACJE KREDYTOWE? DECYZJA W WAKACJE

Wiceminister finansów już wcześniej zapowiadał, że jeśli inflacja w sierpniu nadal będzie na poziomie 13-14 procent – to wakacje prawdopodobnie zostaną przedłużone. Dziś w radio Siódma9 potwierdził, że decyzja w sprawie ustawowych wakacji kredytowych nie została jeszcze podjęta.

CZYTAJ TEŻ: SZTUCZNA INTELIGENCJA DOSTAŁA SIĘ DO BIAŁEGO DOMU. ŻEBY USŁYSZEĆ OSTRZEŻENIE

Podzielił się natomiast oczekiwaniem, że jesienią inflacja w Polsce spadnie do poziomu jednocyfrowego. Co wskazywałoby, że wakacji – czyli prawa do odłożenia jednej raty kredytu w każdym kwartale – jednak nie będzie. Przy czym wysokość rat kredytów zależy nie tyle od inflacji co od wysokości stóp procentowych, które od jesieni ubiegłego roku znajdują się na niezmienionym poziomie. Główna stopa NBP wynosi 6.75 procent.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WAKACJE KREDYTOWE? DECYZJA W WAKACJE

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordzie dotyczącym akcji kredytowych w październiku, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim ze Szkoły Głównej Handlowej, szefem Katedry Ryzyka i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezpiecznym kredycie na 2% rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Tadeuszem Białkiem, prezesem Związku Banków Polskich.

BANKI

Banki szukają rozwiązania kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, nie chcą natomiast kolejnych wakacji kredytowych

KREDYTY

Rządowe wakacje kredytowe bez szans na poparcie opozycji.

%d bloggers like this: