Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WAHANIE NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET

Amerykanie czekają na obniżki stóp procentowych. I trochę poczekają, bo pierwsze nastąpią najwcześniej w przyszłym roku. Już dziś za to dostaną dane o pozwoleniach na budowę domów. W październiku wydano ich prawdopodobnie prawie półtora miliona – to pokazuje skalę inwestycji w tym kraju, nawet w kryzysie. Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami indeksów.

Gośćmi ceremonii zamknięcia handlu byli przedstawiciele SPECTRUM BRANDS HOLDINGS, spółki od 55 lat obecnej na nowojorskim parkiecie. Ten dystrybutor sprzętu pielęgnacji osobistej odpowiada za urządzenia m.in. Remington, czyli elektrycznych maszynek do golenia.

CZYTAJ TEŻ: NOWY KONTRAKT I MOCNY WZROST KURSU NEWAGU

Wśród komponentów indeksów Dow Jones Industrial Average oraz S&P500 najlepszy wynik zanotowała spółka Intel, która zyskała 6.73% po tym jak jeden z analityków podniósł jej cenę docelową na 50 USD, to jest 16% powyżej ceny z otwarcia wczorajszej sesji.

Najsłabiej wypadła spółka Cisco, która spadła 9.83%. Spółka przekroczyła oczekiwania Wall Street dotyczące przychodów i zysków, ale podała niewielkie prognozy przychodów. Klienci firmy wdrażają obecnie zakupione systemy i nie planują ich wymiany w najbliższym czasie.

W czwartek inwestorzy otrzymali sporą porcję najnowszych danych makro z amerykańskiej gospodarki.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 231 tys. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 220 tys.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WAHANIE NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...

SUROWCE

Złoto najdroższe w historii. Dziś w nocy uncja złota osiągnęła cenę 2 487 dolarów. Rynki przygotowują się wrześniowe cięcie stóp w USA.