Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WAHANIE NA WALL STREET

WAHANIE NA WALL STREET

Amerykanie czekają na obniżki stóp procentowych. I trochę poczekają, bo pierwsze nastąpią najwcześniej w przyszłym roku. Już dziś za to dostaną dane o pozwoleniach na budowę domów. W październiku wydano ich prawdopodobnie prawie półtora miliona – to pokazuje skalę inwestycji w tym kraju, nawet w kryzysie. Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami indeksów.

Gośćmi ceremonii zamknięcia handlu byli przedstawiciele SPECTRUM BRANDS HOLDINGS, spółki od 55 lat obecnej na nowojorskim parkiecie. Ten dystrybutor sprzętu pielęgnacji osobistej odpowiada za urządzenia m.in. Remington, czyli elektrycznych maszynek do golenia.

CZYTAJ TEŻ: NOWY KONTRAKT I MOCNY WZROST KURSU NEWAGU

Wśród komponentów indeksów Dow Jones Industrial Average oraz S&P500 najlepszy wynik zanotowała spółka Intel, która zyskała 6.73% po tym jak jeden z analityków podniósł jej cenę docelową na 50 USD, to jest 16% powyżej ceny z otwarcia wczorajszej sesji.

Najsłabiej wypadła spółka Cisco, która spadła 9.83%. Spółka przekroczyła oczekiwania Wall Street dotyczące przychodów i zysków, ale podała niewielkie prognozy przychodów. Klienci firmy wdrażają obecnie zakupione systemy i nie planują ich wymiany w najbliższym czasie.

W czwartek inwestorzy otrzymali sporą porcję najnowszych danych makro z amerykańskiej gospodarki.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 231 tys. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 220 tys.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WAHANIE NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

%d