Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

W USA SENAT POPARŁ KANDYDATURĘ POWELLA

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome’a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

W USA SENAT POPARŁ KANDYDATURĘ POWELLA

Jerome Powell pełni funkcję szefa FED od 2018 r. – czyli gdy prezydentem był Donald Trump.
Wczorajsze głosowanie w senacie było formalnością, większość poparła kandydaturę Powella. Po głosowaniu Prezydent USA Joe Biden podkreślał, że Jerome Powell jest gwarantem ograniczenia inflacji w Stanach Zjednoczonych.

A inflacja mocno daje się we znaki Amerykanom. Jest najwyższa od co najmniej 40 lat i według ostatnich odczytów wyniosła 8,3% r/r. By wyhamować wzrost cen przedstawiciele amerykańskiej rezerwy federalnej zapowiedzieli wejście w fazę cyklu podwyżek stóp procentowych. W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych do poziomu 0,75-1% stopy funduszy federalnych. Była to druga podwyżka w tym roku, wcześniej FED podniósł stopy w marcu o 25 punktów bazowych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Frank powyżej 5 złotych, dolar najdroższy w historii. Ale to nie plany generałów Putina - tylko Fed i SNB tak osłabiły złotego.

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

USA

Jastrzębi szef Fed. Jerome Powell w czwartek podtrzymał plan odważnego zacieśniania polityki monetarnej w USA.

USA

Powell w Jackson Hole: za wcześnie na pauzę w podwyżkach stóp. Szef Fed, czyli amerykańskiego banku centralnego, rozwiał nadzieje na spowolnienie tempa wzrostu stóp...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: