Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

W USA SENAT POPARŁ KANDYDATURĘ POWELLA

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome’a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

W USA SENAT POPARŁ KANDYDATURĘ POWELLA

Jerome Powell pełni funkcję szefa FED od 2018 r. – czyli gdy prezydentem był Donald Trump.
Wczorajsze głosowanie w senacie było formalnością, większość poparła kandydaturę Powella. Po głosowaniu Prezydent USA Joe Biden podkreślał, że Jerome Powell jest gwarantem ograniczenia inflacji w Stanach Zjednoczonych.

A inflacja mocno daje się we znaki Amerykanom. Jest najwyższa od co najmniej 40 lat i według ostatnich odczytów wyniosła 8,3% r/r. By wyhamować wzrost cen przedstawiciele amerykańskiej rezerwy federalnej zapowiedzieli wejście w fazę cyklu podwyżek stóp procentowych. W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych do poziomu 0,75-1% stopy funduszy federalnych. Była to druga podwyżka w tym roku, wcześniej FED podniósł stopy w marcu o 25 punktów bazowych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Jerome Powell został zaprzysiężony na drugą kadencję jako przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej.

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

USA

Fed podnosi stopy o 50 punktów bazowych i ogłasza początek zacieśniania bilansu. Ale na razie nie zamierza agresywnie walczyć z inflacją.

USA

Czy Jerome Powell otworzy puszkę z największą podwyżką stóp w USA od 1994 roku? O 20:30 konferencja szefa Fed, transmisja po polsku tylko w...

%d bloggers like this: