Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

W USA NAJWIĘCEJ NOWYCH BEZROBOTNYCH OD LISTOPADA

Najgorsze od prawie trzech miesięcy dane z rynku pracy USA. 286 tysięcy nowych osób bez pracy pojawiła się w ciągu ostatniego tygodnia w amerykańskich pośredniakach.

USA
FOT.: Ravi Patel/Unsplash

To o ponad 55 tysięcy więcej, niż tydzień wcześniej i 50 tys. więcej osób, niż spodziewali się analitycy. Ale trzeba pamiętać, że na przełomie ubiegłego i tego roku liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła do historycznie niskich poziomów. Tyle, że niekoniecznie z powodu wysypu nowych miejsc pracy w USA. Silny wpływ na niski poziom nowych wniosków ma duża liczba osób, które odchodzą z rynku pracy – przede wszystkim przechodząc na emeryturę.


Obecnie z zasiłków dla bezrobotnych żyje w USA 1.6 miliona osób, a stopa bezrobocia wynosi w Stanach Zjednoczonych 3.9 procent – najmniej od początku pandemii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

W USA NAJWIĘCEJ NOWYCH BEZROBOTNYCH OD LISTOPADA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: