Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

W USA MNIEJ WNIOSKÓW O ZASIŁEK, ALE ROŚNIE LICZBA ZWOLNIONYCH

W USA nieco złożono nieco mniej wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, ale liczba zwolnionych z pracy jest najwyższa od lutego 2021 roku.

MNIEJ WNIOSKÓW O ZASIŁEK
foto: pixabay.com

Mniej wniosków o zasiłek dla bezrobotnych

Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych nieznacznie spadła w poprzednim tygodniu z 218 do 217 tysięcy – poinformował tamtejszy Departament Pracy.

Ten odczyt jest także niższy od oczekiwań rynkowych, które zakładały, że liczba wniosków wyniesie 220 tysięcy.

Departament Pracy poinformował także, że największy przyrost nowych wniosków odnotowano w stanach Nowy Jork, Georgia i New Jersey, a największy ich spadek w stanach Missouri, Floryda i Michigan.

MNIEJ WNIOSKÓW O ZASIŁEK
W poprzednim tygodniu w USA złożono mniej wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Raport Challengera

Wzrosła liczba zwolnionych z pracy w USA, Wynika z raportu firmy Challenger, Grey & Christmas. W październiku pracę straciło ponad 33 tysiące osób.

CZYTAJ TEŻ: AMERYKANIE WYBIERAJĄ KONGRES (ROZMOWA)

We wrześniu pracodawcy zwolnili niespełna 30 tysięcy pracowników. Październikowy odczyt jest najwyższy od lutego 2021 roku, kiedy liczba zwolnionych pracowników wyniosła ponad 34 tysiące. Jest to także ponad dwukrotnie więcej zwolnionych niż w listopadzie zeszłego roku, kiedy zwolnionych osób było blisko 15 tysięcy, najmniej od dwóch lat.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

W USA MNIEJ WNIOSKÓW O ZASIŁEK, ALE ROŚNIE LICZBA ZWOLNIONYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: