Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

W USA INFLACJA ZWALNIA

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

W USA INFLACJA ZWALNIA

Ekonomiści cytowani przez amerykańskie media mówią, że składowe inflacji mogą potwierdzać, że szybki wzrost cen zaczyna wygasać. W oczy rzuca się bowiem aż 40stoprocentowy w ujęciu rocznym wzrost cen paliw i energii. Na razie nic nie wskazuje, żeby w przyszłym roku ten wzrost miał się powtórzyć, bo już 8 miesiąc z rzędu ropa jest w trendzie bocznym między 60 a 70 dolarów za baryłkę. Drugi szokujący wzrost dotyczy natomiast używanych aut i ciężarówek – zdrożały w ciągu roku aż o 1/3. To skutek braku chipów do produkcji nowych aut. Spowolnienie produkcji spowodowało, że klienci rzucili się na auta używane. Ale większość producentów przewiduje, że problemy z półprzewodnikami zakończą się w ciągu 6-9 miesięcy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

W USA INFLACJA ZWALNIA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Według szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego tempo wzrostu cen w czerwcu było jeszcze wyższe niż w poprzednich miesiącach. Inflacja w czerwcu wyniosła 15,6%. To...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Prof. Henryk Wnorowski jest gościem Marcina Dobrowolskiego, który szuka odpowiedzi na pytanie, jak wysoko RPP podniesie stopy.

POLSKA

8.5% inflacji bazowej w maju. Polska inflacja bazowa najwyższa od 2001 roku.

%d bloggers like this: