Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

W USA INFLACJA ZWALNIA

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

W USA INFLACJA ZWALNIA

Ekonomiści cytowani przez amerykańskie media mówią, że składowe inflacji mogą potwierdzać, że szybki wzrost cen zaczyna wygasać. W oczy rzuca się bowiem aż 40stoprocentowy w ujęciu rocznym wzrost cen paliw i energii. Na razie nic nie wskazuje, żeby w przyszłym roku ten wzrost miał się powtórzyć, bo już 8 miesiąc z rzędu ropa jest w trendzie bocznym między 60 a 70 dolarów za baryłkę. Drugi szokujący wzrost dotyczy natomiast używanych aut i ciężarówek – zdrożały w ciągu roku aż o 1/3. To skutek braku chipów do produkcji nowych aut. Spowolnienie produkcji spowodowało, że klienci rzucili się na auta używane. Ale większość producentów przewiduje, że problemy z półprzewodnikami zakończą się w ciągu 6-9 miesięcy.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

BIZNES I POLITYKA

Inflacja bazowa w Polsce najwyższa od sierpnia 2011 roku. W grudniu miara inflacji bazowej, która pokazuje zmiany cen usług bez cen żywności i energii...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.