Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA

W TYM TYGODNIU NOWE WŁADZE ORLENU

Zakończyły się przesłuchania kandydatów na prezesa i członków zarządu Orlenu. W tym tygodniu powinniśmy poznać nowe władze spółki. Jak już informowaliśmy w BIZNES24 faworytem do przejęcia schedy po Danielu Obajtku jest Krzysztof Zamasz.

KOSZT ORLENU

To były prezes Enei i wiceprezes Tauron’u w czasach rządów PO – PSL. Od 2019 r. związany jest z ciepłowniczą grupą Veolia, która w Polsce działa m.in. w Warszawie, Poznaniu i w Łodzi.

Według Pulsu Biznesu silnym kandydatem jest też Ireneusz Fąfara, były wieloletni prezes spółki Orlenu na Litwie i były prezes BGK (2007-09). Od 2020 roku Fąfara jest prezesem 4Cell Therapies, firmy z branży medycznej.

Z kolei na członków zarządu swój akces zgłosili m.in. Witold Literacki, który obecnie pełni obowiązki prezesa Orlenu czy Magdalena Bartoś w przeszłości związana m.in. z PGE Orlenem, a także z Zelmerem, Nike czy Pagedem. Obecnie pracuje w Eurowag.

Według Pulsu Biznesu mocnym kandydatem na członka zarządu Orlenu jest też Maciej Woźniak, były doradca Donalda Tuska z czasów pierwszych rządów PO – PSL.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

W TYM TYGODNIU NOWE WŁADZE ORLENU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...