Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

W TYM ROKU ZAKAZ HANDLU W WIGILIĘ

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę.

Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą, gdy niedziela przypada 24 grudnia, to handel pracuje w dwie kolejne niedziele poprzedzające Wigilię. W tym roku niedziele handlowe przed świętami wypadają 10 i 17 grudnia.

W TYM ROKU ZAKAZ HANDLU W WIGILIĘ
zdjęcie: vejaa

Za przyjęciem noweli ustawy głosowało 94 senatorów, nikt nie głosował przeciw, jeden senator się wstrzymał.

W nowelizacji zaproponowano „jednoznaczne przesądzenie, że Wigilia, która przypada w niedzielę 24 grudnia, będzie dniem objętym zakazem handlu”.

Nowela ma wejść w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu.

Zakaz handlu nie obejmuje m.in. działalności pocztowej. Ponadto, nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw czy w kwiaciarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym naruszaniu przepisów – kara ograniczenia wolności.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...