Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

ŚMIERTELNOŚĆ NA COVID W TYM ROKU WIĘKSZA?

Redakcja Biznes24 przygotowała na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia wykres przedstawiający porównanie współczynników śmiertelności na COVID-19 od 1 lipca do 7 września w 2020 i 2021 roku.

ŚMIERTELNOŚĆ NA COVID W TYM ROKU WIĘKSZA?

Eksperci szacują, że śmiertelność na covid-19 podczas pandemii oscyluje między 1 a 3%. Jak możemy zauważyć przedstawione dane są niepokojące.

Na początku tegorocznego sezonu urlopowego śmiertelność wynosiła ponad 8% i była 2 razy wyższa niż w zeszłym roku. Druga połowa lipca to sukcesywny spadek śmiertelności równający się z wykresem śmiertelności z zeszłego roku. Po czym obserwujemy kolejny wrześniowy wzrost do prawie 4%. Są to niepokojące dane, które oznaczają że społeczeństwo lekceważy diagnozowanie się na obecność koronawirusa co wpływa na szybszą reprodukcję wirusa w społeczeństwie. Jesteśmy obecnie w momencie ciągłego przyrostu średniej 7dniowej zakażeń koronawirusem co może za skutkować pogorszeniem się sytuacji pandemicznej w Polsce a w konsekwencji kolejnym lockdownem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ŚMIERTELNOŚĆ NA COVID W TYM ROKU WIĘKSZA?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

%d bloggers like this: