Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

W TYM ROKU WIĘKSZA ŚMIERTELNOŚĆ?

Redakcja Biznes24 przygotowała na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia wykres przedstawiający porównanie współczynników śmiertelności na COVID-19 od 1 lipca do 7 września w 2020 i 2021 roku.

Eksperci szacują, że śmiertelność na covid-19 podczas pandemii oscyluje między 1 a 3%. Jak możemy zauważyć przedstawione dane są niepokojące.

Na początku tegorocznego sezonu urlopowego śmiertelność wynosiła ponad 8% i była 2 razy wyższa niż w zeszłym roku. Druga połowa lipca to sukcesywny spadek śmiertelności równający się z wykresem śmiertelności z zeszłego roku. Po czym obserwujemy kolejny wrześniowy wzrost do prawie 4%. Są to niepokojące dane, które oznaczają że społeczeństwo lekceważy diagnozowanie się na obecność koronawirusa co wpływa na szybszą reprodukcję wirusa w społeczeństwie. Jesteśmy obecnie w momencie ciągłego przyrostu średniej 7dniowej zakażeń koronawirusem co może za skutkować pogorszeniem się sytuacji pandemicznej w Polsce a w konsekwencji kolejnym lockdownem..

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.