Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bez kategorii

W POLSCE JEŹDZI JUŻ PRAWIE 27 TYS. aUT O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM

Pod koniec czerwca br. po polskich drogach jeździło 26 tys. 985 aut elektrycznych – wynika z najnowszego „licznika elektromobilności”.

Przez pierwsze pół roku ich liczba zwiększyła się o 8249 sztuk, tj. o 150 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r.
Ze wszystkich aut napędzanych silnikiem elektrycznym, które jeździły po polskich drogach 49 proc. stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV), a pozostałe 51 proc. – hybrydy typu plug-in.

Z raportu wynika, że wraz ze wzrostem liczby pojazdów z napędem elektrycznym rozwija się również infrastruktura ładowania. Pod koniec czerwca w Polsce funkcjonowało 1521 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. 33 proc. z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 67 proc. – wolne ładowarki prądu przemiennego. W czerwcu uruchomiono 23 nowe, ogólnodostępne stacje ładowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zaczęliśmy od lekkich wzrostów, a później WIG20 cały dzień walczył by wyjść powyżej piątkowego zamknięcia. Nie udało się i ostatecznie indeks największych spółek na...

RYNKI

Lockheed Martin producent myśliwców wielozadaniowych piątej generacji F-35 Lightning II od stycznia do czerwca bieżącego roku odnotował 3 miliardy 652 miliony dolarów zysku.

PODATKI

Ministerstwo Finansów szacuje, że koszt zaprezentowanych dzisiaj przez resort ulg podatkowych to ok. 20 mld zł - powiedział na konferencji prasowej minister finansów Tadeusz...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...