Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

W NIEMCZECH INFLACJA TEŻ ROŚNIE

Nie zaskoczyła inflacja u naszych zachodnich sąsiadów. Ceny produktów i usług w Niemczech w sierpniu rosły w tempie 3,9 proc. w stosunku do lata ubiegłego roku – podał tamtejszy urząd statystyczny Destatis.

W NIEMCZECH INFLACJA TEŻ ROŚNIE

Sierpniowy odczyt jest zgodny z oczekiwaniami rynku i o 0,1 punktu procentowego wyższy niż w lipcu.

To najwyższy wzrost od 13 lat i drugi kolejny miesiąc gdy Niemcy zmagają się z inflacją powyżej 3 proc. Tak wysoki wzrost cen to nowość dla naszych sąsiadów zza Odry. W ostatnich latach wzrost cen rzadko przekraczał 1 proc. a przez większość ubiegłego roku mieliśmy w Niemczech do czynienia z deflacją.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

BIZNES I POLITYKA

Inflacja bazowa w Polsce najwyższa od sierpnia 2011 roku. W grudniu miara inflacji bazowej, która pokazuje zmiany cen usług bez cen żywności i energii...